" />
DESIGNPROPAGANDA LOGO
E-SHOP
DESIGNPROPAGANDA SHOP
DESIGNPROPAGANDA FACEBOOK
DESIGNPROPAGANDA KONTAKT
FACEBOOK
KONTAKT

ŠVÝCARSKÁ DESIGN TOUR 2016


Tak jako každý rok, i letos nás to táhne do nejzazšího koutu širokého údolí Valsu – do stejnojmenné horské vesničky Vals. Vesnice leží na konci dlouhého údolí, hodinu cesty od nejbližšího města Chur. Díky tomu zůstala turisticky nedotčena a lišky tu opravdu dávají dobrou noc.


Vals není známý jen pro svůj léčivý minerální pramen. Od té doby, co tam byly podle projektu Petra Zumthora postaveny nové termální lázně, se Vals zapsal do dějin architektury a designu.


Po dokončení roku 1996 tento odvážný projekt získal ohlas a v roce 1998 mu byl připsán statut památky. Petr Zumthor za termální lázně Vlas obdržel Pitzkerovu cenu, nejvýznamnější ocenění, jakého se může architektovi dostat.


Pro Zumthora je typické používání přírodních materiálů jako kamenů, dřeva a citlivé zasazení staveb do krajiny. V minimalisticky a funkčně zařízených lázních byly použity lokální materiály jako kvarzit, který se těží 2 kilometry od Valsu. Procházet se tímto hotelem a lázněmi je zážitek. Můžete obdivovat elegantně zařízené prostory a technické zázemí, díky kterému nikde není vidět vzduchotechnika ani topení.


Ubytovaní hosté mohou využít lázně i v noci a vychutnat si tak jedinečnou atmosféru, která v noci v tomto období v lázních panuje. Šplouchání termální vody na pozadí architektonického mistrovského díla navodí vnitřní klid a rovnováhu.


Na své si přijdou i milovníci zimních sportů. Tamní sjezdovky jsou perfektně upravované, jak je tomu ve Švýcarsku zvykem. Většina lyžařů využívá nedaleká větší zimní střediska, takže na sjezdovkách v blízkosti lázní jich rozhodně tolik nepotkáte a budete mít k dispozici takřka soukromou sjezdovku.

Nenechte si ujít tento nezapomenutelný zážitek a pojeďte s námi!

TERMIN : 25.3.2016 - 27.3.20116


Ceny vc. DPH letenky, transfer po Švýcarsku, Skipass, snídaně, cestovní pojištění.

.

Web : www.therme-vals.ch

USM NABYTKOVE SYSTEMY
KARTELL DESIGN NABYTEK
VITRA DESIGN NABYTEK
ARTEMIDE DESIGN NABYTEK
ClassiCon DESIGN NABYTEK
MAGIS DESIGN NABYTEK
KNOLL DESIGN NABYTEK
HAG DESIGN NABYTEK
ALESSI LOGO
FATBOY

© 2018 DESIGNPROPAGANDA S.R.O.